image

Brána smrti

Dokumentární seriál o tom, že smrt je jen druhem transformace. Boří tak sociální tabu a ukazuje, že není třeba se smrti bát. Hlavní nosnou vlnou příběhů jsou lidé, kteří procházeli smrtí, ale zase se vrátili mezi živé. Na tyto epizody navazuje nový dokumentární film: Smrt jako brána (2022). Scénář: Viliam Poltikovič.

image

Celestinské proroctví

Neznamená, že když něco nevidíme, že to neexistuje. Film krásně vypráví o energiích, které tvoří tento svět. Chápu, že někomu může připadat příběh poněkud fádní. Zde se však jedná o odkaz, na který film poukazuje. Všem je toto kouzlo světa dostupné, stačí jen chtít. Scénář: D. Gordon, B. Bain.

image

Matrix

Film Matrix se řadí mezi nejlepší filmy, hlavně první série. Jedná se o mistrovské dílo, jehož nosnou myšlenkou je prokouknutí Iluze. Co nám tím chce tento film říct? Důležité je propojení myšlenky filmu s reálným světem. Nicméně nutno dodat, že tento film je velmi komplexní a pochopení zabere mnoho času i po jeho shlédnutí. A ano, tento film může vzbuzovat určité kontroverze, ale to už je život. Scénář: L. Wachowski.

image

Pokojný bojovník

Pochopením myšlenky je klíčem k větší radosti ze sportu.  Ostatní to mohou brát i jako inspiraci pro klidnější život. Ano, z mnoha hledisek je to těžká práce. Nicméně výsledek stojí za to a je trvalým štěstím. Scénář: Kevin Bernhardt.

image

Interstellar

Jaké by to asi bylo pohybovat se v prostoru, kde neexistuje čas a zároveň je tu možnost ovlivňovat dění na Zemi? Můžete se tak dozvědět něco o Einsteinově teorii relativity v krásném filmovém zpracování. Scénář: J. a C. Nolan

image

Nebe existuje

Co nás čeká po životě? To by byla asi první otázka, kterou byste si položili po přečtení názvu filmu. Film byl natočen podle skutečného příběhu a rozvířil tak ostré debaty napříč náboženskými přesvědčeními. Po shlédnutí filmu se nevyhneme konfrontaci s otázkou: Je smrt konečná a je třeba se jí bát? Scénář: R. Wallace, C Parker.

Mgr. Tomáš Kratochvíl - terapeut / průvodce

Bojovník Světla
www.bojovniksvetla.cz
© 2022 Tomáš Kratochvíl   All Rights Reserved

Prohlášení o GDPR: stránky využívají jen technické cookies.

image