Dýchací techniky

Wim Hof

/anglicky/ Wim Hof - přezdívaný ledový muž. Nejen že se věnuje otužování, ale také dýchacím technikám. Jeho moudrost zalétla do mnoha koutů světa, ve kterých si našla spoustu nadšenců. V České republice je několik certifikovaných instruktorů, kteří tuto metodu učí i v češtině.

image

Vedené binaurální terapie

image

Martin Lajprík

/slovensky/ Psycholog Martin Lajprík poskytuje zdarma nahrávky ve špičkové kvalitě. Můžete si vybrat z mnoha situací, na které se chcete zaměřit. Je libo hypnóza na spaní?

Monroe Institut

/anglicky/ Vědci z tohoto institutu vymysleli metodu synchronizace obou mozkových hemisfér, kterou nazvali Hemi Sync. Většina nahrávek je vedena vypravěčem.

Knihy

Na trhu je pestrá škála knih. Jakou si vybrat? Jedna z možností je dát na doporučení známého a nebo postupovat ve stylu "pokus - omyl". Ve světě bohužel koluje velké množství méně kvalitních knih (ba dokonce strašlivých slátanin), které většinou vznikly způsobem: spisovatel si přečte dvě cizí knížky a na základě toho napíše třetí, aniž by tomu třeba rozumněl. Vybírejte tedy pečlivě.

Níže uvádím knihy, které doporučuji já a nebo moji přátelé:

image

Bílá kniha: Ramtha

Kniha poskytuje tu nejhlubší moudrost. Mohu vás dělat průvodce na cestě k pochopení a prožití pravd Všeho. 

Při hledání knihy vybírejte jen tu, co byla vydána v roce 2022 nakladatelstvím Bohemica Books. Starší verze knih jsou nepřesné v překladu.

image

Raději zešílet v divočině: Aleš Palán

Velmi poutavé vyprávění o tom, že být šťastný nezáleží na materiálním bohatství. Doufám, že vám tato kniha otevře obzory.

image

OSHO

OSHO je osvíceným mistrem z Indie. Ač uč nežije, jeho moudrost přetrvává v jeho knihách a žácích po celém světě. Jakákoliv literatura, která byla vydána pod patronátem Osho institutu, zahrnuje i překlady do češtiny, je velmi kvalitní. Můžete si tedy vybrat se široké nabídky knih.

image

Zasvěcení: Elisabeth Haich

Kniha prochází minulými životy autorky, ve kterých se mění její hodnoty a postoje k životu. Je zde velký prostor k zamyšlení. Jedná se o velmi náročnou četbu.

image

Eduard a Míla Tomášovi

Čeští mystici, kteří byli průkopníci v nenáboženské víře, tj. bezpodmínečné lásce. Oba dva napsali mnoho knih, hlavně Eduard. Byl o nich natočen i dokument s názvem: Šťastny ať jsou všechny bytosti.

image

Tajný život stromů: Peter Wohlleben

Jsou stromy jen kusy dřeva a nebo jsou něco víc? Kniha zabíhá jen lehce do spirituality, proto je vhodná pro začínající čtenáře. Pojednává o životě v "zelené" říši z vědeckého úhlu pohledu s mystickým nádechem.

image

Paulo Coelho

Brazilský spisovatel, který vypráví velmi poutavé příběhy. Někdo by jeho knížky označil za fantasy. Nicméně třeba kniha: Poutník - Mágův deník, odráží podobné příběhy, které jsem Já (Tomáš Kratochvíl) prožil. Dále vybírejte dle své intuice.

image

Tulák po hvězdách: Jack London

Příběh vypráví o vězni, který své nejtěžší chvíle v žaláři trávil tím, že cestoval do svých minulých životů. Zde vyniká hlavní myšlenka: "Můžeme sice zlomit lidské tělo, ale ducha nikoliv".

image

Dan Brown

Americký spisovatel, jehož knihy byly i zfilmovány. Jeho příběhy jsou napínavé a zabíhají jen trochu do mystiky. To je určitě zajímavé pro čtenáře, kteří se spiritualitou teprve začínají. Mezi nejnámější dílo patří: Šifra mistra Leonarda.

image

Vzestup po úrovních vědomí: D. R. Hawkins

Pojednává o stavech vědomí v daných úrovních a zároveň vysvětluje, jaké koncepty se na nich odehrávají. Kniha tak může být pomocníkem ke změně v dosavadním způsobu života. Jedná se však o velmi náročnou četbu. Popisuje stavy vědomí od hanby až po osvícení. Autor napsal více knížek. Jeho nadšenci z naší domoviny udržují přístup k vědomostem i v českém jazyce.

image

Mistři života: Vladimír Kafka

Léčitel Vladimír pomohl mnoha lidem. Díky němu začali milovat nejen sami sebe, ale i vše, co život přináší. Knížka přináší výpovědí lidí, kterým léčitel změnil pohled na svět k lepšímu.

Mgr. Tomáš Kratochvíl - terapeut / průvodce

Bojovník Světla
www.bojovniksvetla.cz
© 2022 Tomáš Kratochvíl   All Rights Reserved
Prohlášení o GDPR: stránky využívají jen technické cookies.

image