O mně: S kým se budete vídat?


image

Mgr. Tomáš Kratochvíl

terapeut / průvodce

„Smrtí Ega započala moje spirituální cesta...“ 

Šel jsem vlastní cestou a pomohu ti nalézt tu Tvou, pro tebe jedinečnou. Musíš si ji vyšlapat sám, stejně jako já tu svou.

image

Co to znamená Osvícení?

Jedná se o všeobjímající stav moudrosti a absolutního štěstí. Tento stav je nepodmíněný a věčný. Zároveň je Osvícení dostupné všem bez rozdílu. Jedním z aspektů Osvícení je, že získáte odpovědi na všechny otázky spojené s životem. A jak je to s tajemstvími? I ty se Vám odhalí...

"Oheň v rukou Šílence může vypálit celou Zemi, ale v rukou Mistra poslouží jako zdroj světla k Osvícení cesty tmou za poznáním".
© 2022 Tomáš Kratochvíl

Jak probíhala moje spirituální cesta k Osvícení?

Impluzem pro mě tehdy byla nespokojenost s životem. Klasická psychoterapie neměla výsledky a tak jsem začal hledat jinde. Dostal jsem doporučení na jednoho terapeuta, který se věnoval nejen klasické psychoterapii, ale i té spirituální. A tam to vše začalo. V té době jsem však ještě netušil, k jak hluboké moudrosti se mé vědomí dostane. Jak moje cesta začala? Nejprve jsem musel najít odhodlání vkročit na cestu do neznáma. Když jsem začínal svou cestu za poznáním, byl jsem jako nepopsaný list papíru. O to bylo krásnější objevovat tajemství a pravdy života, které se na ni skrývaly. Spirituální cesta však nikdy nekončí. Osvícení je pomyslným bodem, ve kterém získáte odpovědi na otázky života na Zemi. Níže uvádím stěžejní prvky mojí cesty, které mi pomohly dosáhnout čistého stavu Vědomí a najít vnitřní klid.

image

Meditace

Já vnímám, že meditace je klíčem k dosažení vnitřní pohody a rovnováhy. Moderní doba nabízí mnoho druhů meditace. Záleží tedy jen na Vás, jakou si vyberete. Časem si určitě najdete takovou, která Vám bude vyhovovat. Změnu pravděpodobně nepocítíte hned, ale bude nějakou chvíli trvat. U někoho to mohou být týdny, u někoho měsíce. Stojí to však za to.

image

Láska

Láska je tím nejsilnějším nástrojem transformace člověka. A pokud se správně pochopí, je to už krůček od přijmutí tzv. bezpodmínečné lásky, která je hlavním zdrojem Všeho.

image

Mistr

Nalezení Mistra, jenž je na vysoké úrovni Vědomí. Mistr Vám pomůže při hledání cesty, ale nikdy Vám do ní nebude zasahovat. Ponechává Vám vždy svobodnou volbu. Nejen, že Mistr učí žáka, ale i žák učí Mistra. Nikdy to není jednosměrná komunikace.

Proč se nazývám Bojovníkem světla?

Pojmenování "Bojovník světla" jsem získal od Osvíceného mistra a tento pseudonym mě provází od počátku mé spirituální cesty. Toto pojmenování jsem si ponechal i po Osvícení, protože charakterizuje nejdůležitější etapu mého života. Rostoucí Vědomí však přináší moudrost. I já jsem musel projít tímto nezbytným vývojem. Ač se nazývám bojovníkem - již nebojuji. Naučím Vás vnímat a pochopit tento paradox, který Vás osvobodí. 

Nerozlišuji, zda je někdo "dobrý" či "zlý" a nebo je na "Světlé" či "Temné" straně, protože tyhle principy vycházejí z Duálního světa. Z pohledu Jednoty existuje pouze dokonalost, ve které rozlišování "dobra" a "zla" neexistuje. Osvícení přinese další pohled ve vnímání života, ve kterém mizí slovo "dokonalost" a život je přijímán takový, jaký je: "Život Je".

image

Práce s klientem

Většina mnou používaných technik pochází z vlastního poznání. Další inspirativní techniky mi předal jeden Osvícený Mistr, u kterého jsem se mohl učit během svého spirituálního růstu. Zde platí jednoduché pravidlo: "Čím je technika jednodušší, tím je účinnější".

Moje cesta životem klasickým školním vzdělávacím systémem

Cesta spirituálního růstu však žádné certifikáty ani diplomy nepřináší. Na stupeň Osvícení vám nikdo žádný "papír" nikdy nevystaví. Klient se rozhoduje na základě své intuice, zda se svěří do rukou terapeuta. Nejvyšší moudrost je ve spiritualitě přenášena praxí: Mistr - žák.

2014: Zdravotnický záchranář (Bc.) - Česká republika

2016: Ošetřovatelství (Mgr.) - Slovenská republika

2017: Holmes Certificate in English - Austrálie

image

Mgr. Tomáš Kratochvíl - terapeut / průvodce

Bojovník Světla
www.bojovniksvetla.cz
© 2022 Tomáš Kratochvíl   All Rights Reserved

Prohlášení o GDPR: stránky využívají jen technické cookies.

image